Kurzweil PC361 to instrument bardzo uniwersalny i rewelacyjnie brzmiący, ze świetną klawiaturą i niesamowitymi możliwościami funkcjonalnymi.
Cenią go wszyscy profesjonaliści i chcą go też mieć wszyscy hobbyści :)
Wygląd zewnętrzny:
Wszystko co potrzebne jest na wierzchu. Firma Kurzweil od lat stosuje bardzo podobny wygląd przedniego panelu, zwłaszcza w serii K. W tym modelu został dodany jeszcze dział Category, który ułatwia wyszukanie interesującego nas rodzaju brzmienia, np. Piano, E Piano, Synths. Jest to spore ułatwienie wyszukiwania spośród ok. 1000 barw fabrycznych. Dodatkowo to wszystko jest podzielone na banki: Base1, Base2, Classic Keys, Orchestral, Strings, Rom1, Rom2, User, KB3. Po lewej stronie mamy 9 sliderów, do których możemy przypisywać różne parametry i 9 przycisków nad nimi. 10 przycisków programu Mode do przełączania pomiędzy trybami Program, Setup, Master, itp. Oraz 3 przyciski w innym kolorze do obsługi sekwencera. Dodatkowo dwa przyciski nad kółkiem Pitch Bend i MWheel, jeden do włączania arpregiatora, a do drugiego możemy przypisać dowolną funkcję, np. włączanie i wyłączanie efektu. Możemy podłączyć 3 kontrolery typu sustain/switch oraz 2 typu CC1. Wszystko uporządkowane i nie mamy żadnych problemów.
Wyświetlacz LCD 240/64 – spotykany w wielu modelach Kurzweila. Wszystko zamknięte w solidnej metalowej obudowie z plastikowymi bokami. Miły niebieski kolor i niebieskie podświetlenie gniazda na kartę XD. Solidne guziki i suwaki. Wykonanie na bardzo dobrym poziomie.
Gniazda:
-main out L/R
-aux L/R
-słuchawkowe
-ribbon
-breath
-CC1 x2 (Voulme, Wah-Wah)
-swich/sustain x3
-sync in
-digital out
-MIDI (in, out, thru)
-USB
-slot na karty xD
Klawiatura:
Klawiatura bardzo dobra, jak to na firmę Fatar przystało. Wersja 61 klawiszowa, półważona jest dobrym kompromisem między graniem fortepianowym, a robieniem glissand na Hammondach. Wystarczająca dla pianisty, zadowalająca do grania „syntetycznego” :) oczywiście mamy do dyspozycji również aftertouch. Klawiatura gra cicho i płynnie
Brzmienie:
Polifonia 128 głosów dynamicznie alokowana. Kurzweil słynie już z tej polifonii, gdyż nie urywa losowo dźwięków, lecz ucina te już najcichsze, przez co nawet nie słychać żadnych braków. Multitimbral 16 częściowy (jeden na kanał MIDI).
Do znanej już wszystkim miłośnikom syntezy VAST, dołączono VA1 imitującą analogowe brzmienia. K2600 z wszystkimi rozszerzeniami i jeszcze jedną syntezą. Tak w skrócie można określić ten model. Jednak czy aby na pewno? Można odnaleźć minimalne różnice w brzmieniu. Kurzweil PC3 ma bardziej ostrzejsze brzmienie w porównaniu do poprzednich modelów. Prawdopodobnie jest to podążanie za nowymi trendami
Jeśli chodzi o fortepiany, które są rewelacyjne, ostrzejsze brzmienie to nawet plus. Na szczęście mamy dość spory wybór brzmień fortepianowych i każdy znajdzie coś dla siebie.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.